Wyniki konkursu "3xS Supersołtys i Sołectwo"

27 sierpnia 2016 r. podczas Targów Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych w Chwarszczanach odbyły się rozgrywki między przedstawicielami sołectw i sołtysami w ramach konkursu „3xS Supersołtys i Sołectwo”.

Celem konkursu była przede wszystkim aktywizacja mieszkańców sołectw gmin obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, jak i promowanie najbardziej aktywnych sołtysów i sołectw, którzy podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej, dbają o rozwój sołectwa i gminy.

Sołectwa, przedstawiając tkwiący w nich niezwykły potencjał społeczny, przyczyniali się do promocji obszaru objętego LSR tj. obszaru gmin Barlinek, Boleszkowice, Bierzwnik, Choszczno, Dębno, Krzęcin, Lipiany, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Pełczyce, Przelewice, Recz i Trzcińsko-Zdrój.

Do konkursu przystąpiło aż dziewięć sołectw, tj.:

  • Chlewice (gm. Boleszkowice) na czele z Sołtyską – Elżbietą Włodkowską,
  • Góralice (gm. Trzcińsko-Zdrój) na czele z Sołtysem - Robertem Benedyktem Kowalskim,
  • Jagów (gm. Pełczyce) na czele z Sołtysem – Sławomirem Przyłuckim,
  • Kierzków (gm. Myślibórz) na czele z Sołtyską – Aleksandrą Tomaszewską,
  • Moczkowo (gm. Barlinek) na czele z Sołtyską – Katarzyną Maciaszczyk,
  • Nętkowo (gm. Recz) na czele z Sołtysem - Piotrem Żygała,
  • Warnice (gm. Dębno) na czele z Sołtyską - Mieczysławą Oraczewską,
  • Zamęcin (gm. Choszczno) na czele z Sołtysem - Markiem Żurańskim,
  • Żeńsko (gm. Krzęcin) na czele z Sołtysem - Danielem Kamińskim.

Wszystkie ekipy były świetnie przygotowane do zawodów a liderzy grup zdeterminowani do walki o tytuł „Sołtysa Roku obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”. Aby zachować średniowieczny klimat konkurencje oparte były na zabawach z tamtej epoki, tj. nakrywanie stołu, szatkowanie kapusty, obszywanie dziurek, zasznurowanie kiecki, pranie gaci i rzut nimi na płot. Nad przebiegiem konkurencji i uczciwą punktacją czuwali Prezes Fundacji Gloria Gryfin – Grzegorz Kuklewski i Katarzyna Sobczyk.

Organizacja Konkursu oraz nagrody były współfinansowane ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”.

Nagrodą główną, o którą toczono bój w tym roku była kosiarka spalinowa. Supersołtys z sołectwa, które zdobyło pierwsze miejsce został uhonorowany pucharem.

Druga nagrodą była ręczna kosa spalinowa, natomiast za trzecie miejsce piła łańcuchowa spalinowa.

Wszyscy przedstawiciele sołectw otrzymali pamiątkowe dyplomy, podziękowania, oraz medale za pierwsze trzy miejsca, jak i drobne upominki od Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”. Dodatkowo pozostałe sołectwa zostały uhonorowane pamiątkowym szpadlem w ramach podziękowania za włożony trud w rywalizację w tegorocznym konkursie.

Poszczególne miejsca otrzymali:

I miejsce: Sołectwo Chlewice (gm. Boleszkowice) na czele z Sołtyską –Elżbietą Włodkowską, która została jednocześnie uhonorowana laurem „Sołtysa Roku obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”,

II miejsce: Sołectwo Kierzków (gm. Myślibórz) na czele z Sołtyską –Aleksandrą Tomaszewską,

III miejsce: Sołectwo Nętkowo (gm. Recz) na czele z Sołtysem –Piotrem Żygałą.

Kontakt

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach

Adres: ul.Starogrodzka 12
73-260 Polska
mgok.pelczyce@wp.pl
Telefon: 95 768 50 75
Faks: 95 768 50 75
Telefon komórkowy: 508302057
http://www.mgokpelczyce.pl

 

Galeria