Fotorelacja z Inauguracji Roku Kulturalnego oraz Jubileuszu Złotych Godów

Dnia 26 października w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/ 2020 pn.” Kultura przyciąga” połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta RP, którego dokonali Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach Pan Marek Sowiński oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Jadwiga i Edward Jungowie

Genowefa i Wacław Kotalowie

Irena i Zbigniew Kubeccy

Ewa i Andrzej Kuzkowie

Bożena i Ryszard Liborowie

Genowefa i Czesław Lisowie

Marianna i Henryk Pikulscy

Lucyna i Tadeusz Szczeszkowie

Elżbieta i Janusz Tumielewicze

Barbara i Bogdan Usarkiewicze

W  uroczystości udział wzięły pary z najdłuższym stażem małżeńskim byli to Wiera i Tadeusz Winterowie, którzy w tym roku obchodzili 65 rocznicę oraz  Kazimiera i Franciszek Kozłowie, którzy obchodzili 64 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna programu.

Na scenie zaprezentowała się Marina Rysicz, artystka Teatru Piaskowej Animacji, w jednej z najbardziej rzadkich i oryginalnych sztuk, jaką jest malowanie piaskiem. Widzowie mogli podziwiać niezwykłe widowisko, będące połączeniem muzyki i wzruszającej historii, która powstaje z piasku na oczach widza. Spektakl pn. „Historia miłości” wzbudził wiele emocji i pozostawił niezapomniane przeżycia.

Kolejno zaprezentowali się: soliści, zespół wokalny „Senioritki”, zespół „Ewenement”, para taneczna z Centrum Tanecznego Fan Dance z Gorzowa Wlkp. oraz formacja taneczna Top Dance. Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał upominek w formie magnesu z logo tegorocznej inauguracji.

W ramach obchodów Inauguracji Roku Kulturalnego mieszkańcy mogli zwiedzić wystawę ceramiki i malarstwa Pani Magdaleny Kowalczyk oraz uczestników warsztatów malarskich i ceramicznych.