Anna Grzelak podwójną Mistrzynią Świata

85 zawodników z 11 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Świata w Warcabach 100–polowych, które odbyły się w Polsce w miejscowości Biały Dunajec koło Zakopanego. Zmagania trwały aż 11 dni (21 - 31 sierpnia br.), a w ich trakcie rozegranych zostało siedem rund z limitem czasu dla każdej rundy wynoszącym 1h i 20 min na zawodnika + 1 minuta za każdy wykonany ruch.

Mazurek Dąbrowskiego podczas tych mistrzostw rozbrzmiewał dwukrotnie dla Anny Grzelak (lat 22) z Pełczyc (pow. choszczeński), która kwalifikacje na te zawody uzyskała 15 maja bieżącego roku na Mistrzostwach Europy w Firleju zdobywając tam dwa złote medale. Anna Grzelak ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum w Pełczycach, następnie szkołę zawodową w OSW w Suliszewie, a obecnie uczy się w branżowej szkole I stopnia w Chojnie. Tam też ambitnie i z dużymi sukcesami trenuje grę w warcaby klasyczne i międzynarodowe w kole warcabowym „Orły Chojna” w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Na wysokim poziomie postawiona edukacja warcabowa w chojeńskim ośrodku rozwijająca logiczne myślenie, planowanie oraz strategię działań zaowocowała podwójnym mistrzostwem świata właśnie dla Anny Grzelak.

Punkty uzyskane z klasyfikacji indywidualnej zapewniły zawodniczce z Pełczyc uzyskanie kolejnego Mistrzostwa Świata – tym razem w kategorii drużynowej. Na wynik drużyny obok Anny zapracował także Jacek Gołuch (lat 15 – „Orły Chojna”) oraz Zenon Mieszkowski (lat 56 z Mławy).

Najstarszym zawodnikiem tych mistrzostw był 82 letni Jurij Vereshchaka z Ukrainy, natomiast najmłodszym 15 letni Jacek Gołuch z Chojny.

Uzyskane tytuły zapewniły Annie Grzelak możliwość udziału  w kolejnych mistrzostwach świata poza wszelkimi kryteriami kwalifikacyjnymi.

Anna Grzelak swoich tytułów będzie bronić na kolejnych Mistrzostwa Świata w Warcabach 100 – polowych, które odbędą się w roku 2020 w Kraniewie (Bułgaria).

Kontakt

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach

Adres: ul.Starogrodzka 12
73-260 Polska
mgok.pelczyce@wp.pl
Telefon: 95 768 50 75
Faks: 95 768 50 75
Telefon komórkowy: 508302057
http://www.mgokpelczyce.pl

 

Galeria