Inauguracja Roku Kulturalnego 2018/2019 [FOTO]

Dnia 20 października w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2018/2019 połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta RP, którego dokonali Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pan Ryszard Mićko, Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady Miejskiej  w Pełczycach Pan Marek Szczepanik oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Krystyna i Tadeusz Klat

Halina i Tadeusz Kozłowscy

Krystyna i Wiesław Lewiccy

Bronisława i Edward Paturej

Genowefa i Stanisław Prawuccy

Teresa i Józefa Wójcik

Po raz pierwszy zaproszono na uroczystość parę o najdłuższym stażu małżeńskim byli to Wiera i Tadeusz Winter, którzy w tym roku obchodzą 64 rocznicę pożycia małżeńskiego. Para otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.
Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna programu. Na scenie zaprezentowali się: formacja taneczna „Top-Dance”, soliści z zajęć wokalnych z M-GOK w Pełczycach: Agata Kwilińska, Maja i Iga Sobieraj, Martyna Grzybowska oraz Patryk Płaksej, zespół kabaretowy, zespół wokalny „Senioritki”, zespół „Ewenement”, zespół Nova Band z Barlinka, para taneczna z Centrum Tanecznego Fan Dance z Gorzowa Wlkp. Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał upominek.

W ramach obchodów Inauguracji Roku Kulturalnego mieszkańcy mogli zwiedzić wystawę ceramiki i malarstwa Pani Magdaleny Kowalczyk.

Kontakt

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach

Adres: ul.Starogrodzka 12
73-260 Polska
mgok.pelczyce@wp.pl
Telefon: 95 768 50 75
Faks: 95 768 50 75
Telefon komórkowy: 508302057
http://www.mgokpelczyce.pl

 

| Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego|

 

Galeria