Święto tataraku

Dnia 15 sierpnia odbyło się „Święto Tataraku”. Nasze świętowanie rozpoczęło się rodzinnym konkursem na „Najładniejszą rzeźbę z piasku”. Po piaskowych wariacjach, na najmłodszych czekał program animacyjny w wykonaniu Grupy Twórczej Krata EON ze Szczecina.

O godz. 18.00 w Domu Kultury zgodnie z przyjętym już zwyczajem odbył się spektakl teatralny pt.: „Pepka czy Rachel? -  czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera" - muzyka, piosenki i humor żydowski w wykonaniu aktorów Teatru Scena „Rode” Kraków – Tarnów”. Po spektaklu publiczność odziana w koszulki z logo Święta Tataraku, z pochodniami w ręku przeszła barwnym korowodem nad J. Panieńskie. Na miejscu odbyła się uroczysta koronacja Królowej Jezior Pełczyckich, której dokonał Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk. Zaszczytną funkcją i nowe obowiązki przejęła Paulina Pióro. Następnie na scenie pojawił się zespół Abba’s Song, który swoim żywiołowym występem rozruszał przybyłych mieszkańców. Zabawa taneczna została odwołana ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Następnego dnia odbyły się Otwarte Zawody Wędkarskie „O Złoty Tatarak”, które przeprowadzone zostały przez PZW O/Pełczyce oraz XVI Pełczycki Maraton Pływacki na Pełczance zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej.