LATO NA PEŁCZANCE - fotorelacja

Dnia 16 lipca odbyła się impreza pn.” Lato na Pełczance”. Już od 10.00 trwał Amatorski Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej.

W godzinach popołudniowych M-GOK wraz ze Stowarzyszeniem Amber Szczecin zorganizował I Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi. W wyścigach rywalizowały drużyny z Boguszyn, Jagowa, Ługowa, Niesporowic, Bukwicy oraz dwie osady z Pełczyc. Na podium znalazło się z zaszczytnym III miejscem sołectwo Ługowo, II miejsce należało do sołectwa Boguszyny, zwycięzcą okazała się drużyna z Pełczyc ”Najlepsi z najlepszych”. Puchar i medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk. Następnie na scenie zaprezentowali się aktorzy teatru Duet z Krakowa w spektaklu „Przygody misia podróżnika”. Dom Kultury przygotował animacje dla najmłodszych w postaci mega gier ogrodowych, warsztatów baniek mydlanych, nie zabrakło malowania buziek i kręcenia balonów. Wieczorem zaprezentował się zespół disco polo „Casanova” oraz Ryszard Sawicki w znanych przebojach Krzysztofa Krawczyka i Elvisa Presleya. Zwieńczeniem przedsięwzięcia była zabawa taneczna z zespołem Nokaut.

Galeria: