LETNIA BIESIADA PEŁCZYCKA 2016 - fotorelacja

W dniach 10-11 czerwca 2016 r. odbyła się „Letnia Biesiada Pełczycka”. Warto oczywiście wspomnieć, iż organizatorami całego przedsięwzięcia byli:

- Burmistrz Miasta Pełczyce
- Rada Miejska w Pełczycach
- oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach.

Głównym sponsorem imprezy był:
-GBS O/Pełczyce.

Radio ESKA Go objęło patronatem medialnym nasze przedsięwzięcie.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się muzycznym występem formacji NO PROBLEM z Dobiegniewa, która promowała płytę autorską "Podarowałem cały świat". Kolejno na scenie zaprezentowała się Szkoła Tańca RESPECT ze Stargardu. Po występach artystycznych odbyło się wręczenie medali „ Honorowy Obywatel Miasta Pełczyce”, „Zasłużony dla Miasta i Gminy Pełczyce”, „Zasługi dla Pożarnictwa”. Medale zostały wręczone przez Burmistrza Pełczyc Mirosława Kluka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach Marka Szczepanika, Prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP Eugeniusza Nykla oraz Królową Jezior Pełczyckich Paulinę Pióro.

Medale otrzymali:

„HONOROWY OBYWATEL MIASTA PEŁCZYCE” - Pan Andrzej Szutowicz

,,ZASŁUŻONY DLA MIASTA I GMINY PEŁCZYCE”
Pan Krzysztof Idzikowski
Pan Marek Maciąg
Pan Gerard Sopiński

,,MEDALE ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”

ZŁOTY MEDAL -dh Mirosław Kołda

SRENBY MEDAL - dh Michał Zawłocki

BRĄZOWY MEDAL
dh Dariusz Fieńko
dh Grzegorz Grzyb
dh Kamil Nerynk
dh Rafał Niezgoda
dh Radosław Siedlikowski

ODZNAKA STRAŻAK WZOROWY
dh Łukasz Gaładyk
dh Jakub Komorowski
dh Tomasz Mołdoch
dh Przemysław Wrzosek

Tego wieczoru odbyła się Gala Disco Polo. Jako pierwszy zaprezentował się zespół PIĘKNI I MŁODZI, który wprowadził niesamowitą atmosferę na scenie. Nie mogło zabraknąć ich słynnych utworów takich jak: „Niewiara”, czy „Ona jest taka cudowna”, które znają wszyscy. Kolejno wystąpił ENDRJU, wprowadzając wszystkich w doskonały humor i dyskotekowy klimat. Na zakończenie scena należała do zespołu LONG&JUNIOR, który oczarował zgromadzoną publikę nie tylko śpiewem ale również tańcem. Zwieńczeniem piątkowego wieczoru była zabawa taneczna w rytmach disco polo w wykonaniu DJ Darka.

Drugi dzień imprezy wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana odbywały się Otwarte Zawody Wędkarstwa Spławikowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach. Popołudniowe występy rozpoczął blok zabaw i animacji dla dzieci przeprowadzony przez firmę HAPPY EVENT ze Szczecina. Następnie na scenie zaprezentowali się wokaliści WERONIKA BODNAR, MACIEJ RADOMIAK oraz zespoły MAJESTIC i SPECYFICZNI. Późnym wieczorem mogliśmy wysłuchać MICHAŁA GIELNIAKA z zespołem, twórcy takich przebojów jak m.in. ,,Moja droga", ,,Buzi buzi" czy ,,19 miał lat".

Tegoroczny wieczór oczywiście należał do zespołu BLUE CAFE. Na scenie zabrzmiały największe przeboje takie jak: „Buena”, „Zapamiętaj” czy „Czas nie będzieczekał” w akompaniamencie niezwykle różnorodnych instrumentów. Zespół swoim występem wprowadził przybyłą publiczność w niezwykły klimat popowo-rockowy.

Sobotni wieczór zwieńczył doskonały pokaz fajerwerków wykonany przez firmę „S-PIRO” ze Szczecina. Na zakończenie uczestnicy imprezy mieli możliwość pobawić się przy muzyce w wykonaniu DJ Bartka i DJ Kośka.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze stoisk gastronomicznych i handlowych. Przejażdżek starym zabytkowym Ursusem, motocyklami (Lipiański Klub Motorowy Partyzanci), pojazdami terenowymi (Stowarzyszenie 4x4 Pomorze Zachodnie) itp. Na najmłodszych czekały przejażdżki konne (Gospodarstwo Agroturystyczne z Przekolna), wesołe miasteczko, lekcje golfa z polem golfowym Modry Las, loteria zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala As” i inne.

I tak kolejna „Letnia Biesiada Pełczycka” już za nami. Mimo, iż dni szybko mijają to warto czekać cały rok na taką imprezę jak ta. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Gminy Pełczyce, a także gościom z nieco dalszych rejonów. Miejmy nadzieję, że za rok znów dane będzie nam wszystkim spotkać się w Pełczycach.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom konkursu biletowego:

- 1001 DROBIAZGÓW GRAŻYNA RUNO - PEŁCZYCE

- APTEKA CENTRUM ZDOWIA - PEŁCZYCE

- WRANGLER -CHOSZCZNO

- URSZULA FILIKS – PEŁCZYCE

- KWIACIARNIA GRABOCH WIOLETTA GRABOWSKA - PEŁCZYCE

- FIRMA AVON

- ŚWIAT SMERFÓW ARTYKUŁY DZIECIĘCE ZYBMUNT BŁASZCZAK -PEŁCZYCE

- STADNINA KONI - PRZEKOLNO

- TERESA KAMIONKA KWIACIARNIA „BRATEK”- PEŁCZYCE

- SKLEP ZIELARSKO-KOSMETYCZNY EWA KLUK - PEŁCZYCE

- HURTOWNIA ART. PAPIERNICZYCH I BIUROWYCH SPOŁDZIELNIA INWALIDÓW WARTA – BARLINEK