Konkursy Wielkanocne

konkursy na
„Najpiękniejszą palmę wielkanocną”
„Najładniejszą pisankę”

Celem konkursów jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy i pisanki w obrzędowości ludowej. Konkursy stwarzają okazję do indywidualnej i grupowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm i pisanek ze zwróceniem szczególnej uwagi na oryginalność i estetykę wykonania pracy.

Warunki uczestnictwa w konkursach:

1. Konkursy kierowane są do przedszkolaków, dzieci, i młodzieży ze szkół podstawowych, oraz do osób dorosłych z terenu Gminy Pełczyce.
  2. W konkursach mogą brać udział prace indywidualne i zespołowe.
  3. Każdy uczestnik lub zespół może zgłosić dwie własnoręcznie wykonane prace (palma i pisanka).
  4. Praca zgłoszona do konkursu winna być zaopatrzona w czytelną metryczkę przytwierdzoną do palmy lub pisanki zawierającą następujące informacji: imię i nazwisko autora lub nazwa zespołu, kategoria wiekowa (I, II, III, IV, V), adres i telefon, imię i nazwisko opiekuna.
  5. Warunkiem udziału jest wykonanie palmy wielkanocnej z użyciem naturalnych tworzyw i tradycyjnych form zdobniczych. Pisanka – forma dowolna.
  6. Prace należy składać do dnia 27.03.2023 r. w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach, ul. Starogrodzka 12, codziennie w godz. 8.00 – 15.00.
  7. Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych:
    I.   – przedszkole,
    II.  – klasy I-III,
    III. – klasy IV-VI,
    IV. – klasy VII, VIII
    V.  – młodzież szkół średnich i dorośli.
  8. Główne kryteria oceny prac:
    - różnorodność użytych materiałów;
    - tradycyjne techniki tworzenia motywów;
    - walory estetyczne (kompozycja, dobór barw, architektura bryły);
    - nawiązanie do tradycyjnych palm wielkanocnych i pisanek.
  9. Prace nie zgłoszone lub nie dostarczone w wymaganym terminie nie będą brały udziału w konkursie.
  10. Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów odbędzie się w każdej placówce oświatowej, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
  11. Zgłoszenie na konkurs pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej pozostawienie do dyspozycji Organizatorów.
  12. Wyniki konkursów zawierające dane nagrodzonych autorów zostaną podane do publicznej wiadomości w mediach i na stronie internetowej www.mgokpelczyce.pl.
  13. Wzięcie udziału w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika (w zakresie imienia, nazwiska, klasy, szkoły/instytucji/placówki, adresu i nr telefonu) oraz jego nauczyciela/instruktora/opiekuna (w zakresie imienia, nazwiska) przez Organizatorów.
  14. Wzięcie udziału w konkursie oznacza również wyrażenie zgody Organizatorom na publikację danych osobowych w zakresie imienia, nazwiska, klasy, szkoły/instytucji/placówki na stronie internetowej www.mgokpelczyce.pl a także na upublicznienie danych osobowych podczas uroczystego wręczenia nagród rzeczowych i dyplomów.

Zapraszamy do współpracy nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców oraz wszystkich chętnych.

Informacje związane z konkursami można uzyskać pod numerem telefonu +48957685075.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!

Załączniki:
PlikOpisRozmiar