Inauguracja Roku Kulturalnego 2022/2023 pn.„Jesienny powiew kultury” połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Dnia 22 października 2022 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2022/2023 pn.„Jesienny powiew kultury” połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości i jubilatów, na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez Prezydenta RP, którego dokonali Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach Pan Marek Jacek Sowiński, Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

 1. Halina i Andrzej Bator
 2. Mirosława i Zdzisław Dziewulscy
 3. Regina i Wiesław Farbisz
 4. Ewa i Jan Gałuszka
 5. Irena i Jan Gawlik
 6. Zdzisława i Władysław Iwancz
 7. Urszula i Józef Nowiccy
 8. Jadwiga i Tadeusz Paś
 9. Wanda i Piotr Sabala
 10. Ewa i Edward Szlachetka
 11. Stefania i Lesław Szymczykowscy
 12. Danuta i Zdzisław Walaszczyk
 13. Danuta i Jan Wiśniewscy

Na uroczystość przybyły również Pary z najdłuższym stażem małżeńskim byli to Kazimiera i Franciszek Kozioł w 67 rocznicę pożycia małżeńskiego oraz Henryka i Tadeusz Sompolińscy, którzy w tym roku  obchodzili 66 rocznicę.

Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna dla jubilatów i zaproszonych gości. W Koncercie Życzeń kolejno zaprezentowały się solistki zespołu wokalnego: Teresa Czerwik, Jadwiga Borak, Anna Adamiok i Anna Mazur oraz zespół tańca towarzyskiego z Nowogardu.
Następnie trzy najmłodsze wokalistki: Zuzia, i dwie Leny oraz zespół wokalny „Senioritki”, zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Wszystkie w/w grupy i wokalistki biorą udział w zajęciach wokalnych przy M-GOK  w Pełczycach, pod kierunkiem Pana Józefa Nowickiego.
Kolejną atrakcją wieczoru był Teatr Piaskowej Animacji ''FEBUS'' działający przy Fundacji Wielkiej Matki, który zaprezentował spektakl pod tytułem „NASZ PIĘKNY ŚWIAT”.

Na zakończenie, podczas piosenki finałowej, każdy z przybyłych gości otrzymał upominek w formie wiatraczka z logo tegorocznej inauguracji „Jesienny powiew kultury” i MGOK w Pełczycach.

 

Kontakt

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach

Adres: ul.Starogrodzka 12
73-260 Polska
mgok.pelczyce@wp.pl
Telefon: 95 768 50 75
Faks: 95 768 50 75
Telefon komórkowy: 508302057
http://www.mgokpelczyce.pl

 

| Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego|

 

Galeria