Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Pełczycach | FOTO

W niedzielę 30 stycznia 2022 roku Gmina Pełczyce przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo trudnych warunków pogodowych i ograniczonych możliwości 25 wolontariuszy ruszyło z puszkami, by zagrać z najgłośniejszą Orkiestrą Świata.

„Przejrzyj na oczy” – tak brzmiało tegoroczne hasło 30. edycji.

Zebrane środki przekazane zostaną na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej okulistyki oraz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nie mogliśmy zorganizować koncertu, ale jak zawsze mieszkańcy Gminy Pełczyce stanęli na wysokości zadania i kolejny raz dzięki zaangażowaniu wielu osób pobiliśmy rekord naszych zbiórek. Kwota jaką udało nam się uzbierać to 34 495,34 zł.  Dla przypomnienia rok temu zebraliśmy 18 047,36 zł.
Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły symboliczną złotówką nasz wspólny, szczytny cel.

Dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, szkołom, przedszkolu, bibliotece, sołtysom, całemu sztabowi pracującemu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach. Serdeczne podziękowania należą się właścicielom i pracownikom restauracji Pieprz i Vanilia, którzy przygotowali pyszną  i rozgrzewającą zupę oraz Pizzerii Awangarda za gorącą pizzę dla naszych wolontariuszy. Na Was zawsze można liczyć. Kochani, kolejny raz udowodniliście, że macie ogromne, gorące serducha. Z taką społecznością będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Już dziś zapewniamy, że jeżeli tylko będzie to możliwe 31 Finał WOŚP zorganizujemy z mocnym przytupem.

Z pozdrowieniami
Julita Kołda i Alicja Burda
Siema

Kontakt

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach

Adres: ul.Starogrodzka 12
73-260 Polska
mgok.pelczyce@wp.pl
Telefon: 95 768 50 75
Faks: 95 768 50 75
Telefon komórkowy: 508302057
http://www.mgokpelczyce.pl

 

| Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego|

 

Galeria