„KWIATKI Z FOAMIRANU" - zajęcia rękodzielnicze

Dnia 5 sierpnia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach odbyły się warsztaty rękodzielnicze pod nazwą „KWIATKI Z FOAMIRANU” w ramach projektu realizowanego przez Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej w Pełczycach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lider Pojezierza. Zajęcia poprowadził animator kultury Pani Joanna Chachuła z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach.

Celem spotkania było zapoznanie uczestniczek   z techniką użycia foamiranu, która polega na tworzeniu kwiatów z pianki jedwabnej, zimnej lub klasycznej. W pierwszej kolejności wycinane były kształty płatków, ręcznie lub za pomocą specjalnej maszynki np. sizzix i służących do tego wykrojników, następnie zwijane i formowane ręcznie bądź przy pomocy żelazka lub nagrzewnicy. Kolejno płatki łączone były klejem, pamiętając o pręcikach, listkach i łodygach. Zaletą pianki jest ogromna paleta barw, jaką możemy wykorzystać. Są to zarówno delikatne pastele jak i żywe, mocne kolory. Dodatkowo tworzywo to można samodzielnie barwić i cieniować. Dokonuje się to za pomocą suchych i mokrych pasteli, tuszy pigmentowych, kredek świecowych, jak również farb akwarelowych. Dla uczestniczek został przygotowany poczęstunek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.