V Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi - RELACJA | FOTO

Dnia 1 sierpnia Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach zorganizował V Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Amber Szczecin Dragon Boat Team oraz WOPR Pełczyce.

W wyścigach rywalizowało 11 drużyn z Gminy Pełczyce:

• sołectwo Będargowo pn. „TEAM KING’S SKRZYDLACI’’,
  • sołectwo Bolewice pn. „WSPANIALI”,
  • sołectwo Jagów pn. „JAGÓW DRAGON”,
  • sołectwo Krzynki pn. „SMOKRZYNKI”,
  • sołectwo  Lubianka pn. „SZYBCY I WŚCIEKLI”,
  • sołectwo Trzęsacz pn. „HEROSI”, sołectwa  Bukwica i Chrapowo pn. „SMOCZA SIŁA SOŁECTW”,
  • sołectwa Brzyczno i  Niesporowice pn. „POŁĄCZENI”,
  • osada z Pełczyce pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”,
  • przedstawiciele ZGKiM, UM, H.M.B.-P. „Sowińscy” pn. „KOMUNALKA I PRZYJACIELE”
  • oraz załoga Sołtysów Gminy Pełczyce pn. „SUPERSOŁTYSI”.

Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznych zawodów czuwali Sędziowie Startowi - pan Robert Mateusiak - przedstawiciel Stowarzyszenia Amber Szczecin, pan Mirosław Żochowski oraz  Sędzia Główny - pani Agnieszka Michta, reprezentant Lubuskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Na podium z zaszczytnym III miejscem znalazła się drużyna z Pełczyc  „KOMUNALKA I PRZYJACIELE”, II miejsce należało do osady „HEROSI” z Trzęsacza, zwycięzcami już po raz piąty okazali się „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH” z Pełczyc, którzy obronili tytuł Najlepszej Drużyny. Bony pieniężne, medale, pamiątkowe dyplomy, upominki, oraz Statuetkę „Pełczyckiego Smoka” wręczył Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i świetną zabawę, ratownikom WOPR Pełczyce za profesjonalne zabezpieczenie na wodzie, sędziom za skrupulatność. Podziękowania należą się również OSP Pełczyce i funkcjonariuszom policji, którzy zadbali o wspólne bezpieczeństwo.

O godz. 17.00 wszyscy obecni na Pełczance minutą ciszy uczcili 76. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Podczas tegorocznych wyścigów dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były bezpłatne przejażdżki na kanapie wodnej z firmą Fun Jet  z Gorzowa Wlkp. oraz animacje z firmą Dragon Event ze Szczecina. Nie zabrakło gigantycznych gier planszowych, dmuchanego zamku do skakania, różnorodnych konkurencji, stoiska z watą cukrową i popcornem. Na zakończenie dnia odbył się dancing pod chmurką.