Mikołajki dla Ignasia | FOTO

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach podjęli się zorganizowania akcji charytatywnej dla Ignasia, pięcioletniego mieszkańca Pełczyc.

W tę przedświąteczną inicjatywę zaangażowali się: Szkoła Podstawowa  w Pełczycach, Szkoła Podstawowa w Chrapowie, Szkoła Podstawowa w Będargowie, Szkoła Podstawowa w Lubianie, Miejsko- Gminne Przedszkole w Pełczycach, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Pełczycach, Rada Rodziców w Pełczycach, Sołectwa Gminy Pełczyce, Koła Gospodyń Wiejskich, Kopystki, uczestnicy warsztatów kulinarnych, rękodzielniczych, zespoły Vox Dei, Akord, Top Dance, wokaliści z M-GOK, Polski Michael Jackson Dariusz Surkont, XII Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, WOPR WZ drużyna z Pełczyc, DJ Darek, Twoje Foto, firma Oriflame, lokalni przedsiębiorcy oraz wielu ludzi dobrej woli, których nie sposób wymienić…

Ignaś Chatkiewicz to mały wojownik, który urodził się z przepukliną oponowo-mózgową podstawy czaszki i podstawy nosa, torbielą śródmózgową oraz dysmorfią twarzy. Przeszedł już kilka operacji ratujących jego życie, a teraz oczekuje na kolejne, które mogą poprawić komfort jego egzystencji. Ignaś cierpi również na padaczkę, wodogłowie, oczopląs, astygmatyzm krótkowzroczny, zmniejszone napięcie mięśniowe i opóźnienie rozwoju. Ponieważ jest niepełnosprawny ruchowo, od urodzenia musi być systematycznie rehabilitowany, intensywnie ćwiczyć i wzmacniać mięśnie na specjalistycznym sprzęcie. By pomóc Ignasiowi w walce, wszyscy ludzie dobrego serca zaangażowali się w akcję przedświąteczną i wzięli udział w koncercie charytatywnym. Udział szkół, organizacji, sołectw, przedsiębiorców i osób prywatnych przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Dzięki wspólnej pracy zebraliśmy już

15.047,00 zł,

a to jeszcze nie koniec naszego przedsięwzięcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, za obecność i wielkie serce dla Ignasia. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli sie do przygotowania i przeprowadzenia wspaniałej akcji charytatywnej. Kolejny raz okazało się, że Razem możemy więcej!

Niech magia Świąt będzie w Waszych sercach cały okrągły rok.