Święto Tataraku 2019 | FOTORELACJA

Dnia 10 sierpnia odbyło się „Święto Tataraku”. Po południu dom kultury zaprosił lokalną społeczność na Musicalową Galę w wykonaniu Teatru Fame ze Szczecina.

Tancerze oraz wokaliści przenieśli publiczność w świat burleski oraz polskich znanych przebojów rozrywkowych. Po musicalu publiczność odziana w koszulki z logo Święta Tataraku,z pochodniami w ręku, z królewskim orszakiem, bryczką ze Stadniny Koni z Przekolna, kapelą „Jutrzenka” z Przelewic, przeszła korowodem na Pełczankę. Na miejscu odbyła się uroczysta koronacja nowo wybranej Królowej Jezior Pełczyckich, której dokonał Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Zaszczytną funkcją i nowe obowiązki przejęła Magdalena Wojtal. Następnie na scenie zaprezentowali się  aktorzy teatru Krak-Art z Krakowa w spektaklu „Piraci i skarb pustyni”. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo „Zajefajni”. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadzili DJ Bartek oraz DJ Seba.

W ramach imprezy odbył się Piknik Lato z Baltic Pipe, podczas którego najmłodsi mogli skorzystać z fotobudki, koła fortuny, gier i zabaw oraz warsztatów chemicznych. Nie zabrakło stoiska promocyjnego Stowarzyszenia Lider Pojezierza.