Mamy Laureata!!!

12 kwietnia w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyły się powiatowe finały Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych, podczas których zaprezentowało się 38 solistów, duet, kwartet i zespół muzyczny.

W młodszych kategoriach (6-9 i 10-12 lat), które tu klasyfikowane były pod hasłem Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, zaprezentowali się tylko wykonawcy indywidualni. Jurorzy, którym w tym roku przewodniczył PIOTR SZULC, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, komentując ich występy, zgodnie podkreślili, że za często sięgają po repertuar przeznaczony dla dorosłych. Tu wyróżnili HANNĘ MISIAK (inst. Tatiana Skrzypiec), TOMASZA SZTYLKĘ (inst. Anna Bil, gmina Pełczyce), POLĘ JUSZCZAK (inst. Ewa Jastrzębska, gmina Pełczyce) i ANTONINĘ TUŃSKĄ (inst. Dorota Jasińska), natomiast tytuły laureata i przepustki do finału wojewódzkiego otrzymali: MARIA SITASZ (inst. Ewa Jastrzębska, gmina Pełczyce), JULIA SANKOWSKA (inst. Grzegorz Jurkiewicz) i NADIA KOZINA (inst. Grzegorz Jurkiewicz).

W Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych były trzy kategorie wiekowe (13-15, 16-1 i powyżej 19 lat). I choć tu usłyszeliśmy wielu wykonawców, którzy w poprzednich latach zdobywali tytuły laureata, nawet na finale wojewódzkim, to jednak tym razem jurorzy wybrali całkiem nowe twarze. Z tych „starych” obroniła się tylko podopieczna JERZEGO JANUSZEWSKIEGO EDYTA TYRCHA.    Warto też podkreślić, że tu oprócz solistów wystąpił również duet, kwartet oraz zespół muzyczny The Freak Out”. Wyróżnieni: JULIA KRASZEWSKA (inst. Wioletta Kołodziejska), Kwartet Chłopięcy (inst. Jolanta Maślak), SARA NOWAK (inst. Jerzy Januszewski), The Freak Out (inst. Jerzy Januszewski) oraz laureaci: ANNA KUŹNIAK (inst. Aneta Pilipaka), EDYTA TYRCHA (inst. Jerzy Jnauszewski) i ADRIAN KOCIUBA (inst. Ewa Kociuba).

Laureatka Maria Sitasz będzie reprezentować gminę Pełczyce, podczas przeglądu wojewódzkiego dnia 09.06.2019 r. w Szczecinie. Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć: ZOBACZ