LETNIA BIESIADA PEŁCZYCKA 2018 |FOTO|

W dniach 13-14 lipca 2018 r. odbyła się „Letnia Biesiada Pełczycka”.

Warto oczywiście wspomnieć, iż organizatorami całego przedsięwzięcia byli:

- Burmistrz Miasta Pełczyce
- Rada Miejska w Pełczycach oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach.

Głównymi sponsorami imprezy byli: GBS BANK, GAZ SYSTEM.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się muzycznym występem zespołu OLEJ. Kolejno na scenie odbyło się wręczenie medali „Honorowy Obywatel Miasta Pełczyce” oraz „Zasłużony dla Miasta i Gminy Pełczyce”. Medale zostały wręczone przez Burmistrza Pełczyc Mirosława Kluka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach Marka Szczepanika oraz Królową Jezior Pełczyckich Jagodę Grzybowską.

Medale otrzymali:

„HONOROWY OBYWATEL MIASTA PEŁCZYCE”

Pan Jarosław Rzepa –Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego

,,ZASŁUŻONY DLA MIASTA I GMINY PEŁCZYCE”

Pani Danuta Bieniek
Pan Edward Karwecki

Tego wieczoru na scenie zaprezentował się zespół disco polo JORRGUS. Gwiazdą wieczoru był ZAKOPOWER. Głos Sebastiana pełen ciepła, zaangażowania i pasji wyczuwalnej w każdym dźwięku oraz niesamowicie dobra robota instrumentalistów zespołu, wprowadzili publiczność w niesamowitą muzyczną atmosferę. Nie mogło zabraknąć ich słynnych utworów takich jak: „Boso”, „Tak ma być, „Było minęło”.

Drugi dzień imprezy wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana odbywały się Otwarte Zawody Wędkarstwa Spławikowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach. Popołudniowe występy rozpoczął blok zabaw i animacji dla dzieci przeprowadzony przez Pracownię Edukacji i Terapii „Po drugiej stronie lustra” ze Szczecina. Sponsorem animacji był pan Ireneusz Fiszer.

W tym dniu o godz. 16.00 odbyła się transmisja meczu o 3 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji (Belgia – Anglia). Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły GRA SÓW oraz GOSSEBUMPS.

Tego dnia na scenie zabrzmiały rytmy disco polo w wykonaniu ENDRJU oraz BQLL.

Tegoroczny wieczór oczywiście należał do zespołu KAYAH. Na scenie zabrzmiały największe przeboje takie jak: „Prawy do lewego”, „Po co” czy „Śpij kochanie, śpij” „ w akompaniamencie niezwykle różnorodnych instrumentów. Zespół swoim występem wprowadził przybyłą publiczność w niezwykły klimat.

Sobotni wieczór zwieńczył doskonały pokaz fajerwerków wykonany przez firmę „S-PIRO” ze Szczecina. Na zakończenie uczestnicy imprezy mieli możliwość pobawić się przy muzyce w wykonaniu DJ Bartka.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze stoisk gastronomicznych, rękodzielniczych i handlowych, przejażdżek konnych z Gospodarstwem Agroturystycznym z Przekolna, wesołego miasteczka itp. Na stadionie zagościła loteria zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala As” , firma Avon, która przeprowadziła bezpłatne warsztaty makijażu dla pań. Nie zabrakło stoisk promocyjnych: Gospodarczego Banku Spółdzielczego, Alior Banku, Firmy Amazon czy GAZ Systemu. I tak kolejna „Letnia Biesiada Pełczycka” już za nami. Mimo, iż dni szybko mijają to warto czekać cały rok na taką imprezę jak ta. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Gminy Pełczyce, a także gościom z nieco dalszych rejonów. Mamy nadzieję, że za rok znów dane będzie nam wszystkim spotkać się w Pełczycach.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom konkursu biletowego:

- 1001 DROBIAZGÓW GRAŻYNA RUNO - PEŁCZYCE

- WRANGLER -CHOSZCZNO

- KWIACIARNIA GRABOCH WIOLETTA GRABOWSKA - PEŁCZYCE

- FIRMA AVON

- STADNINA KONI - PRZEKOLNO

- TERESA KAMIONKA KWIACIARNIA „BRATEK”- PEŁCZYCE

- SKLEP ZIELARSKO-KOSMETYCZNY EWA KLUK - PEŁCZYCE

- HURTOWNIA ART. PAPIERNICZYCH I BIUROWYCH SPOŁDZIELNIA INWALIDÓW WARTA – BARLINEK

- STUDIO INSPIRE EMANUEL ZYCH – BARLINEK

- PIZZERIA AWANGARDA – PAŃSTWO LIBOR PEŁCZYCE