Dni Pełczyc 2017 - FOTORELACJA

W dniach 09-10 czerwca 2017 r. odbyła się „Letnia Biesiada Pełczycka”.

Warto oczywiście wspomnieć, iż organizatorami całego przedsięwzięcia byli:
- Burmistrz Miasta Pełczyce
- Rada Miejska w Pełczycach
oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach.

Głównymi sponsorami imprezy byli:
GBS O/Pełczyce oraz Pan Ireneusz Fiszer.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się muzycznym występem zespołu Nadmiar na czele z Damianem Michalskim uczestnikiem V-ej edycji The Voice of Poland. Kolejno na scenie odbyło się wręczenie medali „Zasłużony dla Miasta i Gminy Pełczyce” oraz „Zasługi dla Pożarnictwa”. Medale zostały wręczone przez Burmistrza Pełczyc Mirosława Kluka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach Marka Szczepanika, Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie Eugeniusza Nykla oraz Królową Jezior Pełczyckich Wiktorię Gimińską.

Medale otrzymali:

,,ZASŁUŻONY DLA MIASTA I GMINY PEŁCZYCE” -Pan Józef Piotrowski

,,MEDALE ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”

ZŁOTY MEDAL
dh Wojciech Chojnacki
dh Ryszard Urbaniak

BRĄZOWY MEDAL
dh Piotr Kiełbasa
dh Ks. Krzysztof Maj
dh Jerzy Staniszewski

Tego wieczoru na scenie zaprezentował się zespół ENEJ. Głos Lolka pełen ciepła, zaangażowania i pasji wyczuwalnej w każdym dźwięku oraz niesamowicie dobra robota instrumentalistów zespołu, wprowadzili publiczność w niesamowitą muzyczną atmosferę. Nie mogło zabraknąć ich słynnych utworów takich jak: „Kamień z napisem Love”, „Zbudujemy dom”, czy „Tak smakuje życie”, które znają wszyscy. Na zakończenie scena należała do zespołu disco polo DEFIS, który oczarował zgromadzoną publikę.

Drugi dzień imprezy wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana odbywały się Otwarte Zawody Wędkarstwa Spławikowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach. Popołudniowe występy rozpoczął blok zabaw i animacji dla dzieci przeprowadzony przez firmę Pani Bożeny Kuli z Gubina. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły MAJOS SQUAD, CHILLI CREW i ELECTRIC ROOSTERS. Nie zabrakło Pana Mateusza Kowalczyka z ekstremalnymi akrobacjami rowerowymi, który brał udział w takich imprezach jak zawody Strong Man, Tour de Pologne itp.
Oczekiwanie na główną gwiazdę wieczoru upłynęło w niezwykle świetnym piłkarskim klimacie. Cały stadion kibicował Polsce podczas eliminacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 Polska- Rumunia (3:1). Lepszego wyniku nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Tegoroczny wieczór oczywiście należał do zespołu KAMILA BEDNARKA. Na scenie zabrzmiały największe przeboje takie jak: „Chwile jak te”, „Chodź ucieknijmy” czy „Talizman” w akompaniamencie niezwykle różnorodnych instrumentów. Zespół swoim występem wprowadził przybyłą publiczność w niezwykły klimat reggae.
Sobotni wieczór zwieńczył doskonały pokaz fajerwerków wykonany przez firmę „S-PIRO” ze Szczecina. Na zakończenie uczestnicy imprezy mieli możliwość pobawić się przy muzyce w wykonaniu DJ Seby.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze stoisk gastronomicznych i handlowych, przejażdżek militarnymi pojazdami z Lipiańskim Klubem Motorowym Partyzanci, przejażdżek konnych z Gospodarstwem Agroturystycznym z Przekolna, wesołego miasteczka itp. Na stadionie zagościła loteria zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala As” , firma Avon, która przeprowadziła bezpłatne warsztaty makijażu dla pań. Nie zabrakło stoisk promocyjnych: Gospodarczego Banku Spółdzielczego, Alior Banku, Echo – media Telewizja Choszczno oraz Stowarzyszenia Lider Pojezierza.

I tak kolejna „Letnia Biesiada Pełczycka” już za nami. Mimo, iż dni szybko mijają to warto czekać cały rok na taką imprezę jak ta. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Gminy Pełczyce, a także gościom z nieco dalszych rejonów. Mamy nadzieję, że za rok znów dane będzie nam wszystkim spotkać się w Pełczycach.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom konkursu biletowego:
- 1001 DROBIAZGÓW GRAŻYNA RUNO - PEŁCZYCE
- APTEKA CENTRUM ZDOWIA - PEŁCZYCE
- WRANGLER -CHOSZCZNO
- KWIACIARNIA GRABOCH WIOLETTA GRABOWSKA - PEŁCZYCE
- FIRMA AVON
- ŚWIAT SMERFÓW ARTYKUŁY DZIECIĘCE ZYBMUNT BŁASZCZAK -PEŁCZYCE
- STADNINA KONI - PRZEKOLNO
- TERESA KAMIONKA KWIACIARNIA „BRATEK”- PEŁCZYCE
- SKLEP ZIELARSKO-KOSMETYCZNY EWA KLUK - PEŁCZYCE
- HURTOWNIA ART. PAPIERNICZYCH I BIUROWYCH SPOŁDZIELNIA INWALIDÓW WARTA – BARLINEK
- STUDIO INSPIRE EMANUEL ZYCH – BARLINEK