XXII Festiwal Pieśni Religijnej - FOTORELACJA

Dnia 26 listopada w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się XXII Festiwal Pieśni Religijnej.

Festiwal rozpoczął się o godz.16.00, gdzie po oficjalnym powitaniu i otwarciu Festiwalu przez ks. Henryka Raźniewskiego na scenie zagościli wykonawcy. W tym roku oprócz miejscowych uczestników zaprezentowały się dzieci i młodzież z różnych miejscowości m.in. z Choszczna, Barlinka, Gorzowa Wlkp., Recza, Dolic, Lubiany, Bierzwnika, Łaska, Bogdańca, Dobrzan, Zamęcina czy Stargardu. W tym roku całej wokalnej rywalizacji przyglądało się profesjonalne jury w składzie: Pani Małgorzata Raminiak – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp., Ks. Marcin Miczkuła – wikariusz parafii p.w. NMP Królowej Świata w Stargardzie oraz Pan Dariusz Ledzion – dyrektor Łobeskiego Domu Kultury, absolwent Wyższej Pedagogicznej w Słupsku – Katedra Wychowania Muzycznego, instruktor muzyczny, juror w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, organizator i dyrygent międzynarodowych warsztatów muzycznych. Jurorzy oceniali wykonawców w pięciu kategoriach: soliści do lat 10, soliści do lat 15, soliści powyżej lat 15, duety oraz zespoły. Zwracali uwagę na interpretację utworu, wyraz artystyczny, dobór repertuaru i zaangażowanie.

Po prezentacjach jury udało się na krótką przerwę by wyłonić tegorocznych zwycięzców Festiwalu.

Zwycięzcami XXII Festiwalu Pieśni Religijnej w Pełczycach zostali:

* w kategorii - soliści do lat 10:
LAUREAT - Hanna Juszczak - SP w Łasku

Wyróżnienie - Hanna Gryczewska - ZS w Reczu
Rozalia Siwek - parafia p.w. Św. Wojciecha BM w Barlinku
Kacper Szaciło - SP nr 5 w Stargardzie

*w kategorii - soliści do lat 15:
LAUREAT - Oliwia Królikowska - ZS w Bogdańcu
Edyta Tyrcha - parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Zamęcinie

Wyróżnienie - Zuzanna Czerniak - parafia p.w. NNMP w Choszcznie
Anna Kuźniak - SP w Łasku
Michalina Słupińska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
Joanna Stąporek - ZS w Reczu

*w kategorii - soliści powyżej lat 15:
Wyróżnienie – Adrian Kociuba – Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Reczu

*w kategorii - duety:
LAUREAT - Alicja i Oliwia Konstantynowicz - ZS w Reczu

Wyróżnienie - Aleksandra Dziedzic i Hanna Matuszczak - SP nr 3 w Choszcznie

*w kategorii - zespoły:
LAUREAT - Zespół Wokalny - Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach
Wyróżnienie - Wojtusiowe Nutki - parafia p.w. Św. Wojciecha BM w Barlinku

Nagrody oraz puchary wręczyli:
P. Mirosław Kluk - Burmistrz Pełczyc,
P. Marek Szczepanik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach,
ks. Henryk Raźniewski- proboszcz parafii w Pełczycach.

Wieczór pełen religijnych melodii, emocji i śpiewu przeszedł do historii. Wszystkim uczestnikom i instruktorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

Galeria: