Święto Tataraku 2018 | FOTORELACJA

Dnia 11 sierpnia odbyło się „Święto Tataraku”. Już wczesnym rankiem PZW O/P zorganizował Zawody Wędkarstwa Spławikowego „O Złoty Tatarak”.

Po południu dom kultury zaprosił lokalną społeczność na komedię teatralną ”Żona do adopcji” w wykonaniu aktorów Teatru & Klubu Muzycznego Old Timers Garage - Olgi Borys, Marka Pitucha oraz Jakuba Wonsa. Po spektaklu publiczność odziana w koszulki z logo Święta Tataraku, z pochodniami w ręku z królewskim orszakiem, bryczką ze Stadniny Konnej z Przekolna, Kapelą „Jutrzenka” z Przelewic, szczudlarzami przeszła korowodem na Pełczankę. Na miejscu odbyła się uroczysta koronacja nowo wybranej Królowej Jezior Pełczyckich, której dokonał Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Zaszczytną funkcją i nowe obowiązki przejęła Marlena Maćkała. Tego dnia na pełczyckiej scenie gościliśmy animatorów z Pracowni Edukacji i Terapii „Po drugiej stronie lustra”, wokalistów Weronikę Bodnar i Macieja Radomiaka, zespół Arsheniqu oraz główną gwiazdę wieczoru zespół disco polo „FOKUS”. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Paweł.

Nie zabrakło parku rozrywki dla dzieci, stoiska Kopystek z produktami lokalnymi z tataraku oraz stoiska promocyjnego Stowarzyszenia Lider Pojezierza.