Dnia 14 października 2023 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2023/2024 połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości i jubilatów, na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez Prezydenta RP, którego dokonał Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

1. Kazimiera i Roman Gieryczowie
2. Halina i Tadeusz Jakubów
3. Janina i Jan Kasprzakowie
4. Cecylia i Józef Kośkiewiczowie
5. Daniela i Jan Majchrowscy
6. Teresa i Stefan Mozerowie
7. Kazimiera i Zygmunt Piotrowscy
8. Grażyna i Jerzy Raszkowcy
9. Maria i Edward Zawłoccy

Na uroczystość przybyła również para z najdłuższym stażem małżeńskim Henryka i Tadeusz Sompolińscy, którzy w tym roku  obchodzili 67 rocznicę pożycia małżeńskiego. Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna. Na scenie zaprezentował się zespół PER MUSICAM z udziałem byłego mieszkańca Pełczyc Macieja Stępińskiego pod kierownictwem Joanny Kalinowskiej.

To była wyjątkowa, wręcz magiczna podróż do świata muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Podróż pełna zaskakujących momentów i wzruszeń. Niesamowitych dźwięków instrumentów i całej palety wokalnych emocji. Kolorytu dodawały ciekawe aranżacje, znakomity kontakt z publicznością i precyzyjnie dobrane muzyczne hity. Niesamowite emocje przeszły najśmielsze oczekiwania. Nic więc dziwnego, że koncert zakończyły brawa na stojąco.

Kwiaty i serdeczne  podziękowania za piękny występ złożyła na ręce artystów w imieniu swoim i publiczności dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Pani Julita Kołda.

FOTO: Bartłomiej Kromer