Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „BARWY LASU” 2023

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „BARWY LASU” 2023 REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorzy i współorganizatorzy
    Organizatorem Konkursu jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury  w Kaliszu Pomorskim.
    Współorganizatorami i instytucjami wspierającymi Konkurs są:
    - Gmina Kalisz Pomorski
    - Nadleśnictwo Kalisz Pomorski
    - Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim
    - WFOŚiGW w  Szczecinie
    - DRAWEX Sp. z.o.o. Sp.k. w Sienicy
    - Pracownia Krawiecka „Babette Style” A.G. Chwiłkowscy
    - PW DANKUB Daniel Kubat
    - Globeman Grzegorz Grządziel
  1. Cele konkursu
  • Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez zachęcenie do odkrywania, dostrzegania roli terenów leśnych;
  • Popularyzacja i promocja działań ekologicznych związanych z terenami zalesionymi;
  • Dostrzegania roli terenów leśnych;
  • Promowanie twórczej aktywności młodych twórców;
  • Prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej (wystawa);
  • Wymiana doświadczeń, poszerzenie wiedzy z zakresu technik: malarstwo, rysunek, grafika;
  • Rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem przyrody.
  1. Tematyka
    Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej terenami leśnymi.
  1. Dane organizatora
    Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim Dworcowa 6
    78-540 Kalisz Pomorski
    tel./fax. 094 361 63 22
  1. Technika i format prac
  • format A3
  • technika: rysunek, malarstwo, grafika, (z wyłączeniem grafiki komputerowej)
  • formy plastycznie płaskie, (z wyłączeniem produktów sypkich  oraz  malarstwa na szkle)

1. Uczestnicy
    dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat oraz  osoby z niepełną sprawnością ruchową i/ lub intelektualną  z Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych i  Ośrodków Szkolno-Wychowawczych  oraz  Kół Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym.
  1. Ocena prac
    1) Komisja oceniająca powołana przez Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury
    oceniać będzie prace w następujących kategoriach:
  • Oddziały przedszkolne - Kl. „0”
  • klasy I – III  Szkoły Podstawowej
  • klasy IV – VI  Szkoły Podstawowej
  • klasy VII - VIII Szkoły Podstawowej
  • szkoły ponadpodstawowe
  • dzieci i młodzież z niepełną sprawnością ruchową i/ lub intelektualną  z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych  oraz  Kół Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym
  •  dorośli z niepełną sprawnością ruchową i/ lub intelektualną  z Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych
    Komisja konkursowa w szczególności zwracać będzie uwagę na pomysłowość, estetykę  i samodzielność prac w  zakresie przedstawienia tematu. Nie będą brane pod uwagę prace nie spełniające wymogów  regulaminowych   oraz zniszczone podczas przesyłki.
  1. Opis prac
    Każda praca powinna być opisana z tyłu: OBOWIĄZKOWO oznaczona metryczką, napisaną drukowanymi literami (CZYTELNIE) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik nr 1).
    Przy zgłoszeniach grupowych (instytucje) prosimy o dołączenie zbiorczej listy uczestników.
  1. Terminy
    Prace konkursowe należy przesyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 13.11.2023 r (piątek) na adres Organizatora: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, ul. Dworcowa 6, 78-540 Kalisz Pomorski (Organizator bierze pod uwagę datę dostarczenia pracy plastycznej).
  • Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się dnia 12.2023 r. (piątek) o godzinie ustalonej przez organizatora konkursu.
  • Organizator o nagrodzonych pracach i wyróżnieniach, a także o miejscu i godzinie otwarcia wystawy poinformuje LAUREATÓW telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  • Nazwiska zwycięzców oraz ich prace nadesłane na konkurs zostaną opublikowane na stronie kultura-kaliszpom.com , www.kaliszpom.pl i na stronie Facebook M-GOK.
  • Koszt przejazdu po odbiór nagród pokrywają uczestnicy lub placówka delegująca.
  1. Przesłanie pracy na Konkurs oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu przez Uczestnika Konkursu i jednocześnie wyrażenie zgody na publikację pracy podpisanej imieniem i nazwiskiem  zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r.
    Organizator informuje, że każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę, która nie zostanie zwrócona uczestnikom. Nadesłanie prac konkursowych jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem praw autorskich na Organizatora.
  1. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na zbieranie, przetwarzanie i przekazywanie podmiotom trzecim, współpracującym przy organizacji Konkursu, podanych przez nich danych osobowych do celów związanych z niniejszym Konkursem – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r.
  1. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.
Załączniki:
PlikOpisRozmiar