Jarmark Wielkanocny z Liderem w Choszcznie

Już po raz drugi został zorganizowany Jarmark Wielkanocnym z Liderem. Tym razem w Choszcznie. Wydarzenie odbyło się w dniu 25 marca br., od godziny 11.00. Plac przy pomniku Jana Pawła II zapełniał się stoiskami wystawców, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszystkich gości powitali starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Ryszard Mićko oraz burmistrz Choszczna Robert Adamczyk i wiceburmistrz miasta Łukasz Młynarczyk.

Na scenie pojawiły się zespoły: Dębniacy, Trio Kostas oraz panie ze Stowarzyszenia Aktywny Senior z Chłopowa.

Na straganach dominowały motywy wielkanocne – pisanki, palmy, ozdoby, stroiki. Podczas Jarmarku państwo Anna i Krzysztof Piwowarowie, właściciele pasieki z Dargomyśla otrzymali z rąk prezesa Lidera Pojezierza Adama Andriaszkiewicza gratulacje za zdobycie srebrnego medalu w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Miodów Pitnych - Mazer Cup International Mead Competition w Denver 2018.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego odbyły się dwa konkury na babę i palmę wielkanocną.

Konkurs na Palmę Wielkanocną do 1,5 m wysokości:
I miejsce - Kolsk,
II miejsce - Świetlica Wiejska w Pławnie,
III miejsce - Dziewczynki ze Smolenia.

Konkurs na Palmę Wielkanocną powyżej 1,5 m wysokości:
I miejsce - Sołectwo Strumienna,
II miejsce - KGW Łask-Wygon,
III miejsce - Sołectwo Jagów.

Konkurs na Babę Wielkanocną:
I miejsce - Sołectwo Strumienna,
II miejsce - Wioletta Grochulska z Łaska,
III miejsce - KGW Zamęcin.

Wyróżnienie – Kopystki z Pełczyc