Inauguracja Roku Kulturalnego oraz Złote Gody Par Małżeńskich - FOTO

Dnia 22 października w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/ 2017 połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta RP, którego dokonali Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach Pan Marek Szczepanik oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Hanna i Jan Chouwer

Janina i Andrzej Hic

Elżbieta i Kazimierz Kuś

Daniela i Jan Lewandowscy

Halina i Józef Malewicz

Teresa i Wacław Smulczyńscy

Alicja i Joachim Spolankiewicz

Z różnych względów osobistych nie mogli nam towarzyszyć Państwo:

Zdzisława i Franciszek Buczkowscy

Józefa i Jan Łukaszewscy

Genowefa i Jan Majewscy

Apolonia i Jan Mrozik-Gliszczyńcy

Genowefa i Szczepan Pośnik

Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna programu. Na scenie zaprezentowali się: zespół wokalny, zespół kabaretowy, Seniority oraz Wesołe Nutki. Występy wprowadziły przybyłych gości w różnorodne klimaty poprzez odpowiednio zaaranżowaną scenografię. Część artystyczną wzbogaciły także tańce zaprezentowane przez zespół „Feeling” z Barlinka oraz Szkołę Flesz z Nowogardu. Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał upominek.

W ramach obchodów Inauguracji Roku Kulturalnego mieszkańcy mogli zwiedzić wystawę rękodzieła artystycznego oraz wystawę plastyczną, przygotowane przez uczestników i instruktorów warsztatów.

FOTO: