X „Święto Tataraku” - FOTORELACJA

Dnia 13 sierpnia odbyło się X „Święto Tataraku”. Coroczna impreza nawiązuje do naszych lokalnych tradycji i wartości kulturalnych. Podczas jubileuszowych obchodów zorganizowanych zostało wiele atrakcji dla mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i starszych.

Już wczesnym rankiem odbyły się Zawody Wędkarstwa Spławikowego „O Złoty Tatarak” których organizatorem było Koło PZW O/Pełczyce. Po południu dom kultury zaprosił lokalną społeczność oraz gości z zaprzyjaźnionej gminy Grammendorf na widowisko musicalowo-rewiowe pn.”Show Time –Filmowa Gala” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego FAME ze Szczecina. Po spektaklu publiczność odziana w koszulki z logo Swięta Tataraku , z pochodniami w ręku z „Królewskim orszakiem”, końmi i bryczką ze Stadniny Konnej z Przekolna, Kapelą „Jutrzenka” z Przelewic, szczudlarzami przeszła korowodem na Pełczankę. Na miejscu odbyła się uroczysta koronacja nowo wybranej Królowej Jezior Pełczyckich, której dokonał Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Zaszczytną funkcją i nowe obowiązki przejęła Wiktoria Gimińska. Następnie odbył się blok zabaw dla najmłodszych, przygotowany przez animatorów Pracowni Edukacji i Terapii „Po drugiej stronie lustra”. Tego dnia na pełczyckiej scenie gościliśmy Joannę Bartel, która swoim poczuciem humoru zaraziła uczestników imprezy. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna w wykonaniu zespołu No Problem z Dobiegniewa.

Nie zabrakło parku rozrywki, stoisk handlowych, gastronomi, stoiska Kopystek z produktami lokalnymi z tataraku i Pełczyckim Piwem Panieńskim z nutką tataraku oraz stoiska Stowarzyszenia Lider Pojezierza z pysznym wędzonym pstrągiem.

Dnia 15 sierpnia odbył się XVII Pełczycki Maraton Pływacki zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej.

GALERIA:

Video: