VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych w Bierzwniku z Kopystkami

W dniach 15-17 lipca w Bierzwniku odbyły się VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych pod hasłem „3 Dni na Cysterskim Szlaku”. W imprezie uczestniczyły "Kopystki" z Pełczyc, które prezentowały swoje znane produkty lokalne z nutką tataraku.

Ideą „Międzynarodowych Targów Wyrobów Klasztornych” jest przetrwanie tradycji klasztorów działających w przeszłości poprzez zaprezentowanie się klasztornych wytwórców z realnymi produktami powstającymi we współczesnych zakonach. Celem jest również zachęcenie i wsparcie producentów do promowania i sprzedaży polskiej, regionalnej żywności. Poza wystawieniem, promocją i sprzedażą własnych produktów to także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i uczenia się szacunku dla wieloletniej tradycji.