Noworoczna Wiedeńska Gala Operetki z Lampką Szampana

Walce wiedeńskie, węgierskie czardasze, gorące arie włoskie i hiszpańskie i inne przeboje muzyki klasycznej usłyszeli mieszkańcy Pełczyc podczas Noworocznej Wiedeńskiej Gali Operetki z lampką szampana zorganizowanej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Na scenie wystąpił zespół Artes Ensemble, prezentując porywające, ponad dwugodzinne widowisko muzyczne, które swoim rozmachem, ekskluzywnością, atrakcyjnością widowiska, wysublimowanym smakiem zachwyciło już tysiące melomanów w całej Polsce, zdobywając entuzjastyczne opinie i uznanie.

W programie usłyszeliśmy m.in.: najsłynniejsze muzyczne toasty świata: „Więc pijmy na chwałę miłości/Libiamo" z opery „La Traviata" G. Verdiego, triumfalny „Marsz Radetzkiego" J. Straussa (ojca), zwycięski toast „Aria Toreadora" z opery "Carmen" G. Bizeta, król wiedeńskiego walca, najpiękniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku: Fr. Lehara „Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki „Wesoła wdówka", „W rytm walczyka serce śpiewa" z operetki „Księżniczka czardasza", pikantne jak papryka węgierskie czardasze „Czardasz Silvy" z operetki „Księżniczka czardasza" E. Kalmana czy „Graj, Cyganie!" z operetki „Hrabina Mariza" E. Kalmana, fragmenty z najsłynniejszej opery świata „Carmen" G. Bizeta; gorąca hiszpańska „Granada" A. Lary, „Przetańczyć całą noc" z musicalu „My Fair Lady" Fr. Loewe oraz wiele innych porywających do tańca karnawałowych przebojów.

Artyści mieli doskonały kontakt z publicznością, a na kilka chwil oddali prowadzenie koncertu w ręce widowni wybierając wśród publiczności dyrygenta.

Podczas uroczystości nie zabrakło toastu lampką szampana, podczas którego Dyrektor M-GOK w Pełczycach Julita Kołda złożyła publiczności noworoczne życzenia.

Zespół ARTES ENSEMBLE:

Zuzanna Domańska sopran, Rafał Kuźma baryton, Małgorzata Janaszek wiolonczela, Andrzej Janaszek fortepian.