Letnia Biesiada Pełczycka 2022 | FOTORELACJA

W dniach 8-9 lipca 2022 r. odbyła się „Letnia Biesiada Pełczycka”.

Organizatorami przedsięwzięcia byli:

- Burmistrz Pełczyc
- Rada Miejska w Pełczycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach.

Głównym sponsorem imprezy był:
ROBERT ZAWŁOCKI.

Pozostali sponsorzy to:
GBS BANK, PKO BP, FIRMA PETRYKO, WRANGLER CHOSZCZNO
oraz GAZ SYTEM

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się muzycznym występem zespołu SZULERZY- blues’n’roll. Mimo kapryśnej pogody, która nie pokrzyżowała planów, kolejno na scenie zaprezentował się POWER PLAY - zespół disco polo.

Gwiazdą wieczoru był zespół KULT. Niesamowite brzmienie wokalisty Kazika, energetyczne aranżacje od elementów punk rocka po ballady rockowe, to niemal pełen wachlarz tego co zostało zaprezentowane na pełczyckiej scenie. Od lat 80-tych po dziś dzień zespół KULT uznawany jest za pierwowzór  tego co opiewa się mianem polskiej muzyki rockowej. Ich muzyka to przesłanie, to wyznania i wezwania do działania. W swoim dorobku mają tak wiele przebojów, tak wiele osiągnieć, że nikt chyba nie byłby w stanie ich wymienić. Znamy ich     z utworów m.in. : „Mieszkam w Polsce”, „Gdy nie ma dzieci” czy chociażby  „Baranek”. Porywali młode pokolenia lat osiemdziesiątych, a co ciekawe porywają i obecne młode pokolenia, niemalże z taką samą mocą i zaangażowaniem, co było widać podczas Letniej Biesiady Pełczyckiej.

Drugi dzień imprezy wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana trwały Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach. Od godziny 16.00  Clowni Ruphert i Rico zaprosili zgromadzone dzieci na wspaniałe widowisko pn. „Wakacyjna Przygoda Klauów”, podczas którego pełne niespodzianek, prezentów oraz wesołej zabawy spotkanie obfitowało w fantastyczne piosenki, rewelacyjne konkursy oraz dynamiczną fabułę. Każde dziecko otrzymało specjalnie przygotowany pakiet prezentów, był olbrzymi kolorowy domek klaunów, maskotki, tańczące klauny, olbrzymie bańki mydlane świecące na kolorowo, a przede wszystkim uśmiechy na twarzach najmłodszych.

Tego dnia na scenie zaprezentowały się również zespoły DUBSKA - muzyka reggae, FORSAL - nuty blues/jazz, NADMIAR - brzmienie rockowe oraz gwiazda disco polo zespół DAJ TO GŁOŚNIEJ w największym ich hicie „Mama ostrzegała.”

Tegoroczny wieczór oczywiście należał do ANNY WYSZKONI, gwiazdy wieczoru. Ze sceny wybrzmiały największe przeboje w akompaniamencie niezwykle różnorodnych instrumentów. Początki z jakich wszyscy ją znamy to wokal w zespole Łzy. Któż nie pamięta „Agnieszki” czy „Narcyza”, do dziś te hity bawią i cieszą ich sympatyków, a uwieńczeniem tego sukcesu były platynowe płyty i tytuły na przeróżnych festiwalach piosenki. Muzycznie nasza gwiazda porusza się pomiędzy gatunkiem pop a rockiem, za każdym razem pokazując niebanalny talent i kunszt muzyczny. Jako kompozytorka i autorka teksów wprawiała i wprawia w zachwyt zarówno publiczność jak i zatwardziałych krytyków muzycznych. Jest niesamowitą wokalistką obdarzoną cudownym głosem, czasem pięknym i ciepłym a czasem tak energicznym, że mury się trzęsą.  Jej hity otrzymywały miano przebojów roku, przebojów lata i przebojów publiczności. Wokalistka swoim występem wprowadziła publiczność w niezwykły klimat.

Sobotni wieczór zwieńczył doskonały pokaz fajerwerków wykonany przez firmę „S-PIRO” ze Szczecina.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze stoisk gastronomicznych, rękodzielniczych i handlowych, przejażdżek konnych ze Stadniną Koni z Przekolna, wesołego miasteczka itp. Na stadionie zagościła loteria zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As”. Nie zabrakło stoisk promocyjnych: PKO BP, PETRYKO oraz Strzelnicy MOSBERG.

W ramach Letniej Biesiady Pełczyckiej został zorganizowany Plener Ekologiczny dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

I tak kolejna, tak bardzo wyczekiwana „Letnia Biesiada Pełczycka” już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Gminy Pełczyce, a także gościom z nieco dalszych rejonów. Mamy nadzieję, że za rok znów dane będzie nam wszystkim spotkać się w Pełczycach.

Dzień pierwszy:

Dzień drugi: