Festiwal Pieśni Religijnej [FOTO]

Każdego roku 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji poprzez śpiew i muzykę chwalimy Pana.

Dnia 18 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się XXIII Festiwal Pieśni Religijnej.

Festiwal rozpoczął się o godz.16.00, gdzie po oficjalnym powitaniu i otwarciu Festiwalu przez ks. Henryka Raźniewskiego na scenie zagościli wykonawcy. W tym roku oprócz miejscowych uczestników zaprezentowały się dzieci i młodzież z innych okolic m.in. z Choszczna, Barlinka, Gorzowa Wlkp., Recza, Dolic, Lubiany, Bierzwnika, Łaska, Zamęcina i Stargardu. W tym roku całej wokalnej rywalizacji przyglądało się profesjonalne jury w składzie: Pani Małgorzata Raminiak – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp., Ks. Marcin Miczkuła – wikariusz parafii p.w. NMP Królowej Świata w Stargardzie oraz Pan Krzysztof Szuszkiewicz – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, nauczyciel klasy saksofonu w Szkole muzycznej I stopnia w Myśliborzu i Pyrzycach. Jurorzy oceniali wykonawców w pięciu kategoriach: soliści do lat 10, soliści do lat 15, soliści powyżej lat 15, duety oraz zespoły. Zwracali uwagę na interpretację utworu, wyraz artystyczny, dobór repertuaru i zaangażowanie.

Po prezentacjach jury udało się na krótką przerwę by wyłonić tegorocznych zwycięzców Festiwalu. W czasie obrad na scenie zagościł zespół „Mniej Grzeszni” z Barlinka, który umilił wszystkim uczestnikom czas oczekiwania na werdykt.

Zwycięzcami XXIII Festiwalu Pieśni Religijnej w Pełczycach zostali:

* w kategorii - soliści do lat 10:

Antoni Płaczek – SP nr 1 w Barlinku

Kinga Połka – Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.

Karina Kalinowska – M-GOK w Pełczycach
Zofia Kawecka – SP w Łasku
Emma Proniuk – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
Iga Sobieraj – M-GOK w Pełczycach

*w kategorii - soliści do lat 15:

Anna Kuźniak – SP w Łasku
Iga Niekrewicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.

WYRÓŻNIENIE
Barbara Michalik – SP nr 9 w Gorzowie Wlkp.
Dobrosława Młot – GOK w Bierzwniku
Alicja Tomczyszyn - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
Edyta Tyrcha – Parafia Niep. Poczęcia NMP w Zamęcinie

*w kategorii - soliści powyżej lat 15:

LAUREAT

Wiktoria Kalarus – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.

Zuzanna Zielińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.

WYRÓŻNIENIE

Aleksandra Rubaszewska – Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.

*w kategorii - duety:

Aleksandra Dziedzic i Hanna Matuszczak - SP nr 3 w Choszcznie

*w kategorii - zespoły:

Zespół Akord – SP w Pełczycach

Zespół F.S.C. (Wiara Nadzieja Miłość) - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.

Wojtusiowe Nutki - Parafia p.w. Św. Wojciecha BM w Barlinku

Nagrody oraz puchary wręczyli:
P. Mirosław Kluk - Burmistrz Pełczyc,
P. Marek Szczepanik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach.

Wieczór pełen religijnych melodii, emocji i śpiewu przeszedł do historii. Dobrze, że choć raz w roku św. Cecylia przypomina nam że śpiew jest znakiem radosnego wzruszenia serca. Wszystkim uczestnikom i instruktorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

GALERIA: