Festiwal Podróżniczy „WłóczyKijki"

Zapraszamy na Festiwal Podróżniczy „WłóczyKijki, który odbędzie się 23. Stycznia w Barlinku. ul. Leśna 1 Europejskie Centrum Spotkań www.wloczykijki.com

Dlaczego „WłóczyKijki”? Bo festiwal „Włóczykij” nas zainspirował….. bo Barlinek jest Europejską Stolicą Nodic Walking…… bo my, organizatorzy lubimy „włóczyć” się po świecie……!!

Festiwal podróżniczy, czyli spotkania z podróżnikami, którzy opowiedzą o podróżach jakie odbyli. Zaprosiliśmy podróżników, związanych z morzem, z górami, podróżujących autostopem, rowerem, samolotem, podróżujących z dziećmi…. jednym słowem – dla każdego coś ciekawego. Zaprosiliśmy Aleksandra Dobę, który został podróżnikiem roku 2014/2015 amerykańskiej edycji National Geographic, kajakiem przepłynął Atlantyk a pochodzi z Polic czyli można powiedzieć – z naszych okolic oraz rodzinę Ludwińskich ze Szczecina. Kazimierz, Nel i Noe przez 9 lat podróżowali dookoła świata jachtem o nazwie „Wyspa szczęśliwych dzieci”. Kiedy zaczynali swą podróż Noe był jeszcze niemowlakiem.

Chcemy pokazać Wam, że podróże wzbogacają, pozwalają poszerzać horyzonty i że każdy, przy odrobinie starań, może odbywać podróże dalekie i bliskie. Hasło przewodnie naszego festiwalu to: „podróżnicy są wśród nas”. Z tego powodu naszymi prelegentami będą także podróżnicy, którzy mieszkają w Barlinku i regionie. Nasza okolica obfituje w takie osoby, które bardzo chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami. Być może zachęcą i zmotywują Was do podróżowania, a jeśli nie, po prostu umilą zimowy wieczór opowieściami z dalekich krajów.

23. stycznia to będzie dzień pełen wrażeń, spotkań towarzyskich w kuluarach, rozmów z ciekawymi ludźmi….. W czasie trwania festiwalu oprócz prelekcji odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz koncert muzyczny. Uruchomiona zostanie kawiarenka festiwalowa prowadzona prze Koło Gospodyń Wiejskich (kuchnia domowa w niewygórowanych cenach). Odbędzie się także rajd nordic walking, którego uczestnicy, prosto z trasy dotrą do ECS, by uczestniczyć w prezentacjach.

Festiwal zostanie w całości zorganizowany i obsłużony przez wolontariuszy. Impreza nie będzie biletowana, jednakże uczestnicy będą mieli możliwość wykupienia „cegiełek”/biletów z których dochód w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży działającej przy KŻ Sztorm Barlinek.

Festiwal zostanie zorganizowany dzięki zaangażowaniu Partnerów, wsparciu Sponsorów i zbiórce społecznościowej na portalu www.polakpotrafi.pl

Zapraszamy do „polubienia” Festiwalu Podróżniczego „WłóczyKijki” na FB i obserwowanie strony www.wloczykijki.com. Tam będziemy informować Was na bieżąco o postępach organizacyjnych, programie dnia, kolejnych zaproszonych gościach i partnerach, którzy przyłączyli się do naszej idei.

Partnerzy: Miasto Barlinek, Barlinecki Dom Kultury, Centrum Informacji Turystycznej, PWSZ Gorzów, Festiwal Podróżniczy „Włóczykij” z Gryfina, , Biuro Podróży „Błękitne Okna”, Pracownia Ceramiki w Podgórzu, Centrum Psychoterapii „Błękitne Okna”, Hotel Barlinek, Agencja www.promocjone.com., Opero, Pensjonat Bukowa Przystań, Pub Na Murze, Barlinecka Akademia Sportu.

Sponsorzy: GBS Barlinek, Stacja Obsługi Samochodów „Akunuma”, PPHU „Vega”, PGK w Barlinku, „PZT „Elmat”, Stowarzyszenie Lider Pojezierza, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast” w Barlinku, HaCon, Dach System, GRH Waldemar Wawrzyniak, Terratimber.

Zapraszamy 23 stycznia 2016r do Europejskiego Centrum Spotkań w Barlinku przy ulicy Leśnej.

Włóczykijki

czyli Agnieszka Nikoliszyn Granatowska i Justyna Budzyn