Inauguracja Roku Kulturalnego 2017 - FOTO

Dnia 21 października w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2017/ 20178 połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta RP, którego dokonali Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pan Ryszard Mićko, Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach Pan Marek Szczepanik oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Wanda i Henryk Bondarowicz

Zofia i Janisław Chojnaccy

Zofia i Kazimierz Drygała

Janina i Władysław Gibowscy

Bożena i Jaromierz Pawlaczyk

Jadwiga i Jan Stańczak

Barbara i Józef Złotowscy

Władysława i Jan Wodonos

Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna programu. Na scenie zaprezentowali się: formacja taneczna „Dreams”, zespół wokalny „Wesołe nutki”, zespół kabaretowy, zespół wokalny „Senioritki”, zespół „Ewenement”, zespół Nova Band z Barlinka, para taneczna z Centrum Tanecznego Fan Dance z Gorzowa Wlkp. oraz zespół saksofonowy z Myśliborskiego Ośrodka Kultury. Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał słodki upominek.

W ramach obchodów Inauguracji Roku Kulturalnego mieszkańcy mogli zwiedzić wystawę ceramiki i malarstwa Pani Magdaleny Kowalczyk.