Święto Tataraku [FOTO]

Dnia 12 sierpnia odbyło się „Święto Tataraku”. Już wczesnym rankiem PZW O/P zorganizował Zawody Wędkarstwa Spławikowego „O Złoty Tatarak”.

Po południu dom kultury zaprosił lokalną społeczność oraz gości z zaprzyjaźnionej gminy Grammendorf na spektakl teatralny ”Konopielka” w wykonaniu aktorów Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Wielu pamięta znakomity film pod tym tytułem sprzed ponad 30 lat z Krzysztofem Majchrzakiem w głównej roli, gdzie w zapomnianej przez Boga wsi Taplary życie toczy się swoim odwiecznym torem. Tempo tego życia wyznacza rytm natury mierzony wschodami i zachodami słońca. W tak ułożony świat wtargnęła jednak pewnego dnia „uczycielka”, a wraz z nią nowoczesność. Powoli, lecz nieodwołalnie zaczyna pękać stara kultura, a rodzi się nowe. Świadkami tego jest trzech gospodarzy w rolę których wcielili się Jerzy Karnicki Krzysztof Kluzik i Igor Chmielnik. Po spektaklu publiczność odziana w koszulki z logo Swięta Tataraku , z pochodniami w ręku z królewskim orszakiem, bryczką ze Stadniny Konnej z Przekolna, Kapelą „Jutrzenka” z Przelewic przeszła korowodem na Pełczankę. Na miejscu odbyła się uroczysta koronacja nowo wybranej Królowej Jezior Pełczyckich, której dokonał Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Zaszczytną funkcją i nowe obowiązki przejęła Jagoda Grzybowska. Tego dnia na pełczyckiej scenie gościliśmy zespół disco polo „Hitman”. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Seba.

Nie zabrakło parku rozrywki dla dzieci, stoiska Kopystek z produktami lokalnymi z tataraku oraz stoiska promocyjnego Stowarzyszenia Lider Pojezierza.

Dnia 15 sierpnia odbył się XVIII Pełczycki Maraton Pływacki oraz XIII Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Pełczyc zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej.