Dzień Kobiet [Fotorelacja]

12 marca w niedzielne popołudnie dom kultury z okazji Dnia Kobiet zaprosił panie na monodram w wykonaniu aktorki scen polskich Izabeli Noszczyk. Podczas spotkania aktorka w niesamowitej interpretacji przedstawiła fragmenty sztuki Willyego Russela „Shirley Valentine”.

Tytułowa bohaterka to gospodyni domowa po czterdziestce, której życie kręci się wokół podawania posiłków mężowi, sprzątania, prania i marzeniach o piciu wina w kraju, w którym to wino dojrzewa. Jej wielki świat to kuchenny blat. Shirley pije wino i dzieli się swoimi refleksjami ze ścianą w kuchni, bo nikt inny już od dawna jej nie słucha. Dzieci odchowane, dla męża liczy się tylko podana na czas ciepła kolacja i obowiązkowe kotlety mielone w czwartek. Na szczęście Shirley rzuca swoją kuchenną egzystencję i wyjeżdża do Grecji gdzie na słonecznej plaży odnajduje swoją dawno zapomnianą kobiecość. "Shirley Valentine" to słodko-gorzki dowód, że nigdy nie jest za późno na to, żeby przynajmniej próbować odnaleźć swoją "Grecję".

Po spektaklu aktorka została nagrodzona dużymi brawami a wszystkie Panie zgromadzone na sali otrzymały z rąk Burmistrza Pełczyc oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach wiosennego tulipana.