|| ZEBRALIŚMY :15.194,33 zł ||

„Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja charytatywna, która zapewne wszystkim obiła się o uszy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu grała! Już po raz dwudziesty piąty Jurek Owsiak przy wsparciu niemal całej Polski i wielu innych krajów na świecie zbierał pieniądze. Wraz z Jurkiem grały również Pełczyce! I trzeba przyznać… z wielką pompą ! Organizacja, zaangażowanie, frekwencja i ofiarność zaskoczyły wszystkich. W ciągu tego jednego dnia zebraliśmy 15.194,33 zł. Wszyscy z radością, życzliwością i uśmiechem wrzucali symboliczne grosze do puszek, które co rusz pod nos podsuwali wolontariusze. Ofiarność mieszkańców Pełczyc i ościennych wiosek przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, za co serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom w imieniu swoim i Fundacji WOŚP.

Dwudziestu dwóch wolontariuszy krążyło po ulicach miasteczka i wsi naszej gminy od rana do późnych godzin wieczornych. Nad bezpieczeństwem tych młodych ludzi oraz całej imprezy dzielnie czuwali strażacy oraz policja.

Tego dnia Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury zamienił się w wyjątkowe miejsce, w którym królowała muzyka. Jako pierwsza na scenie swój program artystyczny zaprezentowała grupa „Żabki” z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Pełczycach pod instruktarzem pani Jolanty Wiklak. Następnie odbył się spektakl teatralny pt.: „Bezpiecznie Zimą” przygotowany przez uczniów SP w Pełczycach pod instruktarzem pań Marioli Tyrpy oraz Wioletty Zielińskiej. Podczas całej imprezy na scenie gościły zespoły: „Akord”, „Wesołe nutki”, „Senioritki”, zespół wokalny z M-GOK, „Majos Squad” z Gorzowa Wlkp. oraz solistka Sara Nowak z ZS w Lubianie. Nie zabrakło formacji tanecznej Top Dance oraz Zumby z Anką. Imprezę nagłaśniał DJ Darek.

I tym razem nie zawiodły nas „Kopystki”, które nakarmiły przybyłych gości swymi wytwornymi smakołykami. Pani Bożena Matuszewska piekła gofry, których piękny zapach niosący się po całej sali zachęcał do skosztowania, a Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As” ugościło pysznym ciastem, kawą i herbatą. Ciasta upiekli nauczyciele oraz rodzice.

Pani Agnieszka Szczepańska udzielała informacji na temat Fundacji DKMS.

Pomiędzy wszystkimi występami, które zachwycały publiczność, odbywała się licytacja gadżetów nadesłanych przez Fundację WOŚP oraz fantów od mieszkańców. Można było nabyć m.in.: kalendarze, koszuli, książki autorstwa Jurka Owsiaka, płytę z Woodstocku, przedwojenne odrestaurowane krzesło, bony do pizzerii, sklepu odzieżowego, studia fotograficznego i wiele innych rzeczy. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się piłka z podpisami pierwszej drużyny Pogoni Szczecin oraz najbardziej wyczekiwana podczas tegorocznej aukcji piłka z podpisem reprezentanta Polski w piłce nożnej Kamila Grosickiego.

O godzinie 20.00 tak jak cała Polska, wysłaliśmy światełko do nieba – fontanny pirotechniczne, zimne ognie oraz balony serduszka ze światełkami led. Cała nasza tegoroczna impreza w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach trwała do godziny 21.30.

Niedocenioną role odegrały panie: Dorota Odachowska, Alina Sitasz i Barbara Jagiełło, które skrupulatnie i na bieżąco zliczały wszystkie setki, złotówki i grosiki, by jeszcze przed północą zakomunikować Jurkowi Owsikowi, że takie maleńkie Pełczyce, leżące gdzieś na krańcu województwa zachodniopomorskiego, zebrały ponad 15 tysięcy złotych, że graliśmy i będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Siema

Organizatorzy:

- Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach,

- Szkolny Klub Wolontariusza przy ZS w Pełczycach.

Wspierali nas:

- Aleksandra Szczepańska,

- Magdalena Kurkiewicz,

- Mariola Tyrpa,

- Zuzanna i Kinga Sokołowskie.

Wolontariusze:

Alan Augustynowicz